Zalety zakupu gotowej spółki

Czym są gotowe spółki?

Czysta spółka nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej. Jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym, posiada wszystkie niezbędne elementy: umowę spółki, kapitał zakładowy w wysokości 5 000 zł, numery NIP i REGON, jest zgłoszona do VAT i VAT-UE. Gotowa spółka ma czystą historię księgową, nie posiada zobowiązań finansowych, koncesji, nie zatrudnia pracowników.

Taką spółkę można nabyć „od ręki”, pomijając cały proces przygotowywania i składania dokumentów, a ostatecznie wyczekiwania wpisu w rejestrze.

Dla kogo gotowa spółka?

Rejestracja spółki na własną rękę jest czasochłonnym i kosztownym procesem. Podstawą jej istnienia jest umowa w formie aktu notarialnego (w przypadku rejestracji drogą „tradycyjną”). Wizyta u notariusza wiąże się z dość wysokimi kosztami. Poza sporządzeniem umowy, niezbędne jest również odpłatne poświadczenie podpisów. Następnie spółkę należy zgłosić do rejestru i Urzędu Skarbowego w celu uzyskania VAT. Wpis do Krajowego Rejestru Sądowego uzyskuje się nawet po dwóch miesiącach. Ponadto, przepisy nieustannie ulegają zmianie i czasem nie sposób nadążyć za nowymi wzorcami, czy wymaganiami urzędów.

Zakup spółki już zarejestrowanej jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących zacząć prowadzenie swojej działalności jak najszybciej. Każdy, kto rejestrował już spółkę, doceni więc możliwość przeskoczenia całego procesu rejestracji.

Młodzi przedsiębiorcy mogą skupić się na tworzeniu profilu swojej firmy.

Osoby ubiegające się o dofinansowania z pewnością spotkały się z pewnym warunkiem przyznawania dofinansować. Chodzi mianowicie o wymóg istnienia spółki przez minimum 12 miesięcy. To częste w przypadku dofinansowań z Urzędu Pracy. Decydując się na zakup spółki, możemy zdecydować o długości jej stażu, dopasowanym do potrzeb.

Zalety kupna czystych spółek

  • zyskujesz czas pomijając cały proces rejestracji i otrzymując spółkę gotową do działania. W momencie zapoznania się ze wszystkimi informacjami, sam decydujesz o dniu i godzinie dopełnienia czynności notarialnych. Cały proces może potrwać 2 dni.
  • jasno określone koszty – płacisz tylko za samą spółkę oraz zmiany w umowie i KRS. Ponadto, do czasu uzyskania odpowiedniego stażu przez spółkę, nie jesteś narażony na koszty prowadzenia księgowości i zobowiązania finansowe,
  • dokumenty są przygotowywane i dostarczane do odpowiednich instytucji,
  • umowa jest uniwersalna, dzięki czemu może zostać dostosowana do indywidualnych potrzeb działalności,
  • zakup spółki jest całkowicie bezpieczny i legalny, od momentu powstania do sprzedaży spółki czuwają nad nią specjaliści. Pod okiem notariusza nabywasz 100% udziałów w spółce,
  • wsparcie prawne od momentu omówienia oferty do pierwszych kroków w podjęciu działalności. Możesz liczyć na odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące prowadzenia firmy, pomoc w wypełnianiu późniejszych formalności,
  • gotowe spółki są rejestrowane w największych miastach w Polsce, co wpływa pozytywnie na wizerunek firmy.