15 marca 2018

Adres do rejestracji firmy poza domem – dlaczego warto?

Adres do rejestracji firmy poza domem – dlaczego warto?

Zakładając działalność gospodarczą przedsiębiorca musi posiadać adres, pod którym przedsiębiorstwo będzie funkcjonowało. Początki prowadzenia biznesu bywają jednak trudne. Na przedsiębiorcę czeka wiele wydatków, nie zawsze więc  fundusze pozwalają na zakup bądź wynajem powierzchni biurowych, a prywatny adres zamieszkania większość woli pozostawić anonimy. 

Naprzeciw potrzebom takich przedsiębiorców wychodzą firmy oferujące użyczenie własnego adresu – wirtualne biura. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią swą prywatność i nie chcą, by kontrahenci odwiedzali ich w domu bądź by trafiała do niego firmowa korespondencja.

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to rodzaj outsorcingu, czyli wykorzystywania zasobów z zewnątrz, często po to, aby zmniejszać wydatki w swoim przedsiębiorstwie.

Koncepcja wirtualnego biura bardzo szybko zyskuje na popularności, czemu trudno się dziwić – za odpowiednią opłatą otrzymujemy możliwość rejestracji naszego przedsiębiorstwa pod prestiżowym adresem w największych miastach w Polsce.

Firmy świadczące  tego typu usługi często mają w swojej ofercie również obsługę korespondencji (odbiór, skanowanie, wysyłkę), wynajem sal konferencyjnych, dedykowany nr telefonu, księgowość czy porady prawne. To daje nam możliwość przekazania kwestii administracyjnych w ręce specjalistycznej firmy.

Dlaczego warto zarejestrować firmę poza domem?

  • Prywatność

Jest to właściwie jedna z podstawowych kwestii. Nowe podmioty bardzo często podlegają kontroli np. Urzędu Skarbowego, a urzędnik udaje się pod adres wskazany w CEIDG. Kontrole często są niezapowiedziane. Chyba nikt nie chciałby witać urzędnika w pidżamie we własnym mieszkaniu. Niestety, rejestrując firmę na adresie zamieszkania trzeba liczyć się z zanikaniem prywatności. Również niektórzy z kontrahentów mogą chcieć szukać Cię pod tym adresem, a jest zrozumiałe, że możesz nie mieć ochoty na przyjmowanie klientów w domu.

  • Oddzielenie życia osobistego od pracy

            Podstawowym argumentem przemawiającym za skorzystaniem z usług wirtualnego biura jest chęć oddzielenia sfery prywatnej od pracy. Jest to idealne rozwiązanie, gdy fundusze nas ograniczają i nie możemy wynająć biura, a nie chcemy urządzać go w domu. Praca w zdalna, w domu może mieć szereg zalet, pod warunkiem, że nie wiąże się z koniecznością określenia miejsca pracy jako dom w dokumentach lub przyjmowania klientów.

  • Oszczędność

Niepodważalnym argumentem jest również oszczędnośćzarówno czasu jak i pieniędzy. Miesięczna opłata dla specjalizującej się w tym firmie jest dużo niższa, niż wynajem własnego biura, do czego dochodziłyby inne opłaty, jak chociażby czynsz, media, zakup artykułów biurowych.

  • Pomoc asystencka

Prowadzenie własnej firmy wiąże się z częstymi wyjazdami służbowymi. Wirtualne biura oferują obsługę korespondencji: odbiór oraz skanowanie. Klient jest informowany telefonicznie bądź mailowo o nadejściu poczty. Może ją odebrać z siedziby firmy w dowolnym dla siebie momencie, lub poprosić o bezpośrednią wysyłkę na wskazany adres. Dzięki temu  mamy pewność, że nasza poczta zostanie odebrana, a wizyty na poczcie zostaną ograniczone do minimum.

Korzystanie z usług wirtualnego biura zapewnia nam więc profesjonalną obsługę asystencką za dużo mniejszą kwotę, niż wynajem biura i zatrudnienie pracownika na własną rękę.

  • Lokalizacja

Jeżeli mieszkasz w małej miejscowości, blisko dużego miasta, wpisanie miejsca zamieszkania jako adresu firmy może spowodować wiele problemów. Osoby z innych województw mogą nawet nie kojarzyć tej miejscowości. Faktem jest również to, że większość osób woli współpracować z firmami, które mają swoje siedziby w dużych miastach.

W tej sytuacji również pomóc może wirtualne biuro, daje bowiem możliwość utworzenia firmy w innym mieście niż te, w którym mieszkamy. Może to być wyjątkowo ważne dla przyszłych kontrahentów. Możliwe, że mieszkamy w centralnej Polsce, jednak kontakty biznesowe prowadzimy głównie ze Szwedami i Norwegami – wtedy możemy skorzystać z usług wirtualnego biura w Gdyni lub Gdańsku – partnerzy biznesowi z pewnością zwrócą na to uwagę.

Inną kwestią związaną z samym miejscem jest fakt, że firmy prowadzące wirtualne biuro bardzo często posiadają prestiżowe adresy – zazwyczaj główne ulice największych w miast w Polsce. Rejestracja firmy w tak wyjątkowej lokalizacji jak centrum dużego miasta z pewnością poprawi wizerunek firmy i wzbudzi uznanie u kontrahentów.

  • Inne usługi

Wirtualne biura bardzo często proponują również szeroki wachlarz innych usług, niż jedynie adres do rejestracji. Posiadają własne biura rachunkowe czy kancelarie prawne, dzięki temu jedna firma jest w stanie zapewnić nam kompleksową obsługę i pomóc w prowadzeniu firmy.

Istotnym argumentem z pewnością jest to, że bardzo często wirtualne biura posiadają własne sale konferencyjne bądź mini biura na wynajem. Gdy więc zajdzie potrzeba spotkania ze wspólnikami lub klientami, możemy skorzystać z tej usługi uiszczając jednorazową opłatę.