25 września 2018

Biuro rachunkowe – czym kierować się przy wyborze?

Biuro rachunkowe – czym kierować się przy wyborze?

Zdecydowana większość przedsiębiorców, prowadząc własną firmę, skupia się na jej ciągłym rozwoju i prawidłowym działaniu. Dużym wyzwaniem okazuje się wybór odpowiedniego biura rachunkowego, które w sposób rzetelny i kompleksowy zajmie się księgowością Twojego biznesu. W poniższym artykule podpowiadamy, jakie informacje należy przeanalizować przed podjęciem ostatecznej decyzji.   

Wiedza i doświadczenie

Powierzając księgowość swojej firmy, powinieneś mieć pewność, że będzie prowadzona z należytą starannością i zgodnie z panującymi zasadami. W takim wypadku warto zapoznać się z kompetencjami danego biura rachunkowego, a następnie odpowiedzieć sobie na pytania: czy pracownicy posiadają odpowiednie umiejętności oraz podchodzą do wykonywanych obowiązków w sposób profesjonalny?

Bezpieczeństwo

Rzetelne biuro, oprócz obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, powinno posiadać dodatkowe ubezpieczenie OC – dzięki temu, bezpieczeństwo prowadzonych usług jest jeszcze większe. Dodatkowo, upewnij się, czy biuro księgowe, którym jesteś zainteresowany, posiada odpowiednią ochronę danych osobowych (zmiany wynikające z wymogów RODO).

Kompleksowość usług

Kolejnym krokiem jest dokładne zapoznanie się z proponowaną ofertą – dowiedz się, czy oferowane usługi spełniają Twoje wymagania. W dzisiejszych czasach ważne jest, aby umieć dostosować się do zmieniających sytuacji. Wybierz takie biuro, w którym pracownicy oprócz wypełniania swoich podstawowych obowiązków, podpowiedzą w jaki sposób obniżyć obciążenia podatkowe, zgodnie z panującymi przepisami. Zdarza się, ze biura rachunkowe posiadają w swojej ofercie usługi dodatkowe, które mogą okazać się niezbędne w niespodziewanych sytuacjach.

Innowacyjność

Decydując się na rozpoczęcie współpracy z biurem księgowym, z pewnością zależy Ci na oszczędności czasu – sprawdź, czy konkretne biuro, oprócz możliwości wizyty osobistej, oferuje m.in. przesłanie niezbędnych dokumentów drogą elektroniczną oraz przejrzysty system przekazywania ważnych informacji online.

Cena

Bardzo często zdarza się, że czynnikiem, decydującym o wyborze biura księgowego jest wyłącznie koszt usługi. Nie ulega wątpliwości, że cena jest istotną kwestią, jednak biorąc pod uwagę wymienione powyżej warunki, warto przeanalizować, czy niski koszt równa się wysokiej jakości.

Wybór odpowiedniego biura rachunkowego może okazać się nie lada wyzwaniem, dlatego podejmując decyzję, warto przeanalizować, czy przedstawione zagadnienia zostały spełnione. Tym samym zachęcamy do zapoznania się z ofertą biura rachunkowego mKsięgowość.

 

Zachęcamy również do zapoznania się z innymi artykułami na naszych stronach:

Jak zweryfikować jakość i bezpieczeństwo biura rachunkowego?

Jaka księgowość najlepsza dla małych firm?